HunMt2 Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ninja karakter gelişimi (yakın dövüş)

YazarMesaj
MrHayaLeT
Yeni Üye
Yeni Üye
MrHayaLeT

Rep Gücü

:
12

ninja karakter gelişimi (yakın dövüş) Empty
MesajKonu: ninja karakter gelişimi (yakın dövüş)   ninja karakter gelişimi (yakın dövüş) Icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 6:53 pm

Arkadaşlar bu konuda birçok defa konu açıldı kapatıldı. Ben sizler için ninjaları inceledim. Birçok ninja ustaları ile iletişime geçtim. En doğru bilgiyi tespit etmek için araştırmalarımı sadece ninja karakterine çektim. Sonuçta harika bir ninja karakterine sahip olmak isteyenler için muhteşem bilgiler buldum. Benim şimdi anlatacaklarıma harfi harfine uyarsanız gerçekten güzel bir karakteriniz olur.

İlk önce statü puanlarına geçelim…
2 dex – 1 vit şenlinde gidin diyor herkes. Fakat ben bu taktiği yanlış buluyorum. Aslında stillini doğru fakat ezbere yönelişini yanlış buluyorum. Benim önerdiğim taktik şöyle: ilk önce 2 dex – 1 vit deneyin. Ve kendi seviyenizdeki canavarların yanına gidin. Kesmeye başlayın. Eyer hissedilebilecek bir şekilde can alıyorsa ve çok kırmızı iksir harcıyorsak vit eksik demektir. Biraz daha fazla vit basmanız gerekir. Fakat atak yapamıyorsanız hemen dex puanlarınızı biraz daha yükseltin derim. Bunu böyle sürdürün. Bir zaman sonra dex full olacaktır. O zaman ise str puanlarımıza ufaktan başlamamız gerekir. 2 vit – 1 str gidin. Ezbere gitmek burada da hata yaratır. Fakat vit fazla beklemeye gelmez full olmak ister biran önce. Sizde öyle yapın. Zaten dex ile vit full derecesine gelince işiniz daha da kolaylaşıyor. Karakteriniz yenilmez bir ninjaya dönüşüyor. Tabi itemleriniz de burada çok önemli. İki önemli şeyi yani dex ve vit puanlarınızı full yapınca sadece str verin. Sonrasını zaten getirirsiniz.

Skill durumuna geçmeden önce skill master zamanından biraz bahsetmeliyim.
Herkesin master zamanını hangi levelde olacağını bilmesi gerek.
Hesaplaması aslında kolay. Aralarındaki örüntüyü bulmamız gerek.
Master yapacağımız skille yoğunlaşarak diğerlerine sadece 1’er puan verdiğimiz zaman master zamanları şöyle olur:

1. Master: Max. 25 min. 22 levelleri arasında gerçekleşir.

2. Master: Max. 44 min. 38 levelleri arasında gerçekleşir.

3. Master: Max. 63 min. 54 levelleri arasında gerçekleşir.

4. Master: Max. 82 min. 70 levelleri arasında gerçekleşir.

5. Master: Max. 101 min. 86 levelleri arasında gerçekleşir.

Master zamanını öğrendiğimize göre şimdi skill master sırasına geçelim…
İlk önce hepsine 1’er puan verin.
En iyi atak yapabileceğiniz skill 3 tane vardır. Bunlar; Bıçak çevirme Suikast ve Hızlı saldırıdır. Aslında ilk 2 master sırası önemli değildir çünkü 2 masterı kolayca açabiliriz. Tabi herkesin bir görüşü vardır. Bence ilk önce “Bıçak Çevirme” skilline yönelmemiz gerekir. Çünkü atak derecesi gerçekten çok büyüktür. Bazıları suikastı 1. master yapıyorlar çabuk doluyor diye. Şöyle düşünün hızlı ama küçük mü vurmak iyidir yoksa vurduğu yeri göçerten tipte atak yapmak mı iyidir? Bence ikincisi. Bunun için ilk önce Bıçak Çevirme master yapılmalıdır. 2. olarak suikastı master haline getirebilirsiniz. İlk başta da söylediğim gibi Bıçak çevirme Suikast ve Hızlı saldırı ilk önce master haline getirilecek 3 skilldir. Geriye sadece Hızlı saldırı kalıyor. Ve sizde onu master yapın. Sonra da sırasıyla zehirli bulut ve kamuflaja yönelebilirsiniz.

Çoğu istatistikleri öğrendiğimize göre şimdide silah ve item seçimlerine geçelim. Herkesin dilinde şu soru var; “Bıçak mı? Kılıç mı? “
Ve herkes fark etmez diyor. Ben size şöyle açıklamak isterim: bıçaklar kılıçlara göre 2-3 kat daha hızlıdır. Bunun için ninjalar bıçak kullanırsa daha karlı olurlar. İlk 30 levele kadar kılıç kullana bilirler. Çünkü 30 levele kadar fazla etkileri yoktur ninjaların. Fakat 30 levelden sonra kesinlikle bir siyah yaprak hançer almalıdırlar. Birde içinde savaşçıdan koruyan taş ve ölümcül darbe taşı varsa yüksek levellere kadar bu silahı kullanabilir. Peki ne zaman bu silahı bırakacağız? Diye soranlar için hemen cevap vereyim. Bakın iki silahı yan yana getirin. Bir siyah yaprak hançer ve birde ondan yüksek level olan silah. Bir ona bakı bir de ona. Diğer silah siyah yaprak hançerin atağını özelliklerini vs. vs. 2-3 kat geçiyorsa demek ki siyah yaprak hançerin ömrü bitmiştir. Hemen diğer silaha yönelin. Fakat benim tavsiyem siyah yaprak hançeri kolay kolay bırakmayın. Diğer itemlere gelecek olursak biliyorsunuz ki ninja için dex çok önemli dex demek el becerisi çeviklik demektir. Sizce bulabildiğiniz kadar çeviklik veren itemler ve eşyalar giymeye çalışın.

ninja karakter gelişimi (yakın dövüş)
1 sayfadaki 1 sayfası